| de/da 4 ay önce

Mobil Uygulama Fiyatları Nasıl Belirlenir

Başlangıç ​​için, mobil uygulama fiyatları veya bir iOS uygulaması veya Android uygulaması yapmanın maliyeti nedir? gibi sorularla çok karşılaşıyoruz bu yüzden bu makaleyi hazırladık.

Bir mobil uygulama yaptırma maliyeti nedir?

Bir projenin büyüklüğü, programlama hizmetlerinin oranı ve zamana göre değişkenlik gösterir.. Boyut olarak, işlevsellik ve iş mantığının karmaşıklığını kastediyoruz. Geliştirme ayrıca şunları içerebilir:

  • Animasyonlu tasarımlar
  • Prototip
  • Teknik araştırma gerektiren özel çözümler
  • Beklenmeyen sonuçlar ve proje boyunca revizeler

Genellikle, iOS uygulaması daha önce gelir. Android sonraki geliyor

Android’in büyümesi ve cihazların yayılmasıyla birlikte, Android pazarı geliştiriciler için daha cazip hale geliyor . Ancak deneyimlerimize göre, müşteriler ilk önce iOS uygulamalarını seçme eğilimindedir. Ancak atılması gereken bir sonraki adım Google Play’de olmaktır.

Bir iOS uygulaması geliştirmenin ilk nedeni, Apple App Store’un Google Play’den daha fazla para kazanmasıdır. Daha kesin olmak gerekirse, App Store uygulamalarının% 25’i Google Play uygulamalarının% 16’sı ile karşılaştırıldığında ayda 5.000 ABD dolarını aşmaktadır . Ancak, yalnızca iPhone kullanıcılarının Android kullanıcılarının da çokluğu pazarı cazip hale getirmektedir.

Android yazılım geliştirme maliyeti, iOS geliştirme maliyetinden farklı mıdır?

Gerçek şu ki, Android geliştirme iOS geliştirmeyle aynıdır.

Proje tahmini aşamasında, bir Android uygulamasının hangi cihazları ve işletim sistemi sürümlerini desteklemesi gerektiğini başta söylüyoruz. Android’in yanı sıra iOS için de eski sürümleri için bir ürün geliştirmeniz gerekiyorsa, tüm projenin fiyatı açıkça daha yüksek olacaktır.
Mobilomi olarak, uygulama tahminlerine büyük önem veriyor, sitemizdeki iletişim formunu doldurduktan hemen sonra müşterilerimizin iş hedeflerine ve süreçlerine derinlemesine inceliyoruz. İlk önce, aşağıdakileri içeren  bir kaba tahmin yapıyoruz :

  • Temel iş analizi yapmak
  • olası uygulama mimarisi, kullanım durumları ve teknik uygulamalar hakkında ayrıntılı geri bildirim hazırlamak
  • geri bildirimlerimizi sunmak, detayları netleştirmek ve ihtiyaç listesini genişletmek
  • geri bildirimi güncelleme ve geliştirme için zamanı, teknoloji yi, uygulama mimarisini ve alfa, beta ve izleyen sürümlerde olacak özellikleri içeren bir teklif oluşturma
  • Müşterimizin işinin ihtiyaçlarını karşılayan bir teklifin görüşülmesi

Uygulamalarınızı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.